BENİM ÖĞRETMENİM « Kırşehir Anadolu Haber

BENİM ÖĞRETMENİM

Bu haber 27 Kasım 2023 - 17:47 'de eklendi ve 171 views kez görüntülendi.
-Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.
-Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaştır ya da esaret ve sefaletle terk eder,
-Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
-Okulun Vereceği İlim Ve Fen Sayesindedir Ki, Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir Ve Edebiyatı Bütün Güzellikleri İle gelişir.
ATATÜRK
  -Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. DİYOJEN
– Sadece bir iyi vardır, bilgi; sadece bir kötü vardır, cehalet. SOKRATES
-Eğitimli ile eğitimsiz, birbirinden ölü ile diri kadar farklıdır. ARİSTO
-Erdemlerin en büyüğü bilimdir. FARABİ
-Unutma, sana ışık tutanlara sırtını dönersen, göreceğim tek şey kendi karanlığındır. RENE DESCARDES.
ÖĞRETMENİM
Küçük bir çocukken geldik yanına,
Kucakladın bizi sardın canına,
Sevgiyi saygıyı kattık şanına,
Okuryazar olduk ilk öğretmenim.
………………
Atam sen de dahi bir öğretmendin,
Bütün yenilikler senin eserin,
Layık insanlarda bil şaheserin,
Büyük Atatürk’üm başöğretmenim.
Zeki İ.KIZILIŞIK
Bu gün Öğretmen ve etimle ilgili ünlülerin sözleriyle başladım ve bir Öğretmen şiirinden iki dörtlükle devam etmek istiyorum. 24 Kasım Öğretmenler günü idi ve ben o gün önemli nedenlerden dolayı yazamadım. Kutlama mesajları yazdım ama yazım  iki güncük gecikti. Öğretmenlerimize olan sevgimi, minnet duygularımı gecikmeli de olsa dile getirmek istedim. Bu gecikmeden dolayı tüm öğretmenlerimizin engin hoşgörülerine sığınıyorum.
Öğretmenler gününüz kutlu olsun değerli öğretmenlerim.
Atatürk Türkiye’sine yaraşır öğrenciler yetiştirmek amacında olan, bizi bu günlere  ulaştıran, yetiştiren, okutan, öğreten, Ata’sının izinde olan tüm öğretmenlerin önünde bir kez daha saygı ve minnetle eğiliyorum.
    Öğretmen;  adı üstünde, insanları eğiten, doğru ve faydalı işleri öğreten, çocuk ve gençlerin kişiliklerinin olumlu yönde gelişmesini sağlayan, milletlerin, ulusların geleceğini şekillendiren kimsedir. Bizim Öğretmenlerimiz yüklenmiş oldukları bu görevlerini her zaman layığı ile yerine getirerek Yüce milletimize ve  Başöğretmen Atatürk’e layık olacak bir anlayış içerisinde hizmet etmişler, Vatanına, milletine bağlı, Ay yıldızlı Bayrak sevdalısı, Başöğretmeninin izinde, Cumhuriyet, Demokrasi ve Özgürlük sevdalısı genç nesiller yetiştirmek için gecesine gündüzüne katarak çalışmışlar ve başarılı olmuşlardır.
Ne mutlu onlara ki, Ülkemiz bugün hür ve bağımsız, Ay yıldızlı bayrağımız göklerde salınmaya devam ediyor ve dünya durdukça da böyle olmaya devam edecek.
Öğretmenler içine söylense az, ne kadar övgüler dizilse yeridir. Benim yukarıda seçtiklerim sadece küçücük bir demet.
Sevgili öğretmenim. Geleceğimiz, Türkiye Cumhuriyetinin emaneti çocuk ve gençlerimizde. Çocuklarımızın emaneti de sizlerde. Onları eğitin, yetiştirin. Onlara Demokrasiyi, özgürlüğü, cumhuriyeti öğretin.
Bağımsızlığın ne demek olduğunu, hür ve bağımsız olmayan milletlerin ne hale geldiklerini, geleceklerini öğretin. Kısacası onlara Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü öğretin. Öğretin ki bize bu toprakları vatan yapmak için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimiz rahat uyusun. Öğretin ki Ay-Yıldızlı şanlı bayrağımız göklerde salınmaya devam etsin.
Başta bana emek veren tüm öğretmenlerim olmak üzere, Oğlum Nafi Mert SEÇİLMİŞ, değerli gelinim Derya Bozova SEÇİLMİŞ ve Ata’sının izinde, Cumhuriyet, Demokrasi ve Özgürlük sevdalısı olan tüm öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutluyorum.
Başöğretmen Atɑtürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız.
Galın sağlıcakla.
Gürsel SEÇİLMİŞ
Gürsel SEÇİLMİŞgurselsecilmis@kirsehiranadoluhaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.