YAKIŞTI YÜZYILIN DEĞİŞİMİ…. « Kırşehir Anadolu Haber

YAKIŞTI YÜZYILIN DEĞİŞİMİ….

Bu haber 06 Kasım 2023 - 15:51 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.
Geçtiğimiz hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisinin 38. Büyük kurultayı yapıldı.  Beklentiler boşa çıkmadı ve Yüzyılın partisinde, Yüzyılın değişimi gerçekleşti. Ülkemize hayırlı olsun.
Bunun olması gerekiyordu. Yeni yüzyıla yeni bir kimlikle girmek yakışırdı Atatürk’ün partisine.
Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün partisi, Cumhuriyet Halk Partisi Yüzyılın Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluşun, kuruluşun partisi, Cumhuriyet Halk Partisi Demokratik- Laik Türkiye Cumhuriyetinin teminatı, Cumhuriyet Halk Partisi Umudun partisi, Cumhuriyet Halk Partisi çalışanın, emeklinin, yoksulun, fakirin, fukaranın, işçinin, emekçinin kısacası Türkiye’nin partisi olmaya devam edecekse değişimi, yenilenmeyi gerçekleştirmesi gerekiyordu bunu da gerçekleştirdi.
Hani hep söyleniyor ya “Cumhuriyet Halk Partisi değişirse Türkiye değişir”. Pusuya yatmış bekleyen bir kısım çevrelerin beklentisinin aksine kavgasız, gürültüsüz dostluk kardeşlik içerisinde Genel Başkanını seçti, yetkili kurullarının seçiminin ardından yine Ülkemizin teminatı,  halkımızın umudu olmaya devam edecek.
Geçtiğimiz günlerde yine bu köşeden sizlerle paylaştığım bir yazımda Sayın Kemal KILIÇTAROĞLU’na seslenmiş ve;
“Siz  hiç kimsenin, hiçbir siyasetçinin başaramayacağı işleri başardınız.  Sorunlarımız için çözüm yollarını sunan, bütün sıkıntılara rağmen yılmadan, yıkılmadan koşturan bundan da hiçbir zaman şikayet etmeyen hep dimdik duran kişiliğinizle hep örnek bir lider oldunuz. Ülkemizde özgürlük, adalet ve demokrasi isteyen kitlelerin önderi, tamamlayıcı, toparlayıcı, birleştirici kimliğinizle hep  umudun ışığı oldunuz. Farklı sesleri, farklı kimlikleri bir araya getirip adeta bir Orkestra Şefi gibi yönettiniz, yönetmeye çalıştınız
Cumhuriyet Halk Partisi kadrosu; emekten, barıştan, laiklikten ve demokrasiden yana genç, liyakatli, yurtsever, solcu bir kadrodur. Bu kadro kendi içinden Partinin ihtiyacı olan sizin gibi dürüst, uzlaşmacı ve hoşgörülü bir genel başkan çıkacaktır.” Demiştim.
 Aynen dediğim gibi oldu ve tüm halkımızın beklentisi doğrultusunda bir genel başkan çıkardı. Yüzyılın değişimini gerçekleştirdi.
Yeni Genel Başkanımız Sayın Özgür ÖZEL ilk söylemlerine diyor ki “Doğruları yapıp, sizinle tarih yazmak istiyorum. Ayağa kalkın, Türkiye’yi ayağa kaldırın.”
Sayın Genel Başkanım;
Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki;
-“Çalışmaktan; gayret sarfından, bir cezadan, bir sıkıntıdan, bir fenalıktan kaçar gibi kaçınmak, çok kötü ve tedbirsizce bir harekettir.”
-“Herhangi bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mesut olması için lazım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Hayatta tam zevk ve saadet ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, saadeti için çalışmakta bulunabilir.”
-“Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.”
-“Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır.”
Bizler, umudunu hep taze tutanlar, geleceğe umutla bakmak isteyenler, ayağa kalkmaya, doğruları yapmaya hazırız. Siz yeter ki partinin gerçek sahibi emekçilerin, incinmişlerin gönüllerini alın, küskünlükleri, kırgınlıkları, dargınlıkları ortadan kaldırın.
Partimizde özlenen, amaçlanan değişim/yenilenme/ arınma adı her neyse bir an önce yapın. Farklılaşmayı, ayrışmayı, bozulmayı, başkalaşmayı, ötekileştirmeyi ortadan kaldırıp  her zaman iyiye, doğruya, güzelliklere yönelişi ifade eden bir yapı kurun. Örgütleri  buna göre oluşturun.
 İlçelerimizin, İllerimizin tüm mahallerinde, köylerinde Parti üyelerinin doğrudan seçme yetkisini kullanmaları örgütlerin heyecanını artıracak, aidiyet kültürünün yeniden oluşumu, partililerin partilerine sahip çıkmalarını sağlayacaktır.
Yüzyılın değişimini, umudun değişimini tamamlayıp bu günden tezi yok, son sürat çalışmaya.
Ne demiş büyük önder;
“Hiç dinlenmemek üzere yola çıkmaya karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.”
Bertolt Brecht demiş ki “ MÜCADELE EDENLER HER ZAMAN KAZANAMAYABİLİR. ANCAK KAZANANLAR HEP MÜCADELE EDENLER OLMUŞTUR.
Yüzyılın değişimi YAKIŞTI.
Mücadeleye devam.
Sayın Genel Başkanım Kemal KILIÇTAROĞLU. Siz yukarıda saydığım özelliklerinizle bizlere her zaman önder oldunuz ve olmaya devam edeceksiniz. Hak, Hukuk, Adalet için yaptıklarınız, Çalışanlarımız için, emeklilik bekleyenlerimiz için, emeklilerimiz için, halkımız için yaptıklarınız asla unutulmayacaktır.  Dürüstlüğü ile anılan liderler arasındaki yerinizi aldınız. Size sonsuz saygı ve sevgiler sunuyoruz.
 Galın sağlıcakla
Gürsel SEÇİLMİŞ
Gürsel SEÇİLMİŞgurselsecilmis@kirsehiranadoluhaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.