EL ELE VERİN…. « Kırşehir Anadolu Haber

EL ELE VERİN….

Bu haber 23 Haziran 2023 - 10:19 'de eklendi ve 323 views kez görüntülendi.

 

“YENİLERİNİ ALMADAN ESKİ PABUÇLARINI ATANLAR ÇIPLAK AYAKLA KALIR”.

 

22 Haziran 2016 tarihinde Hakka yürüyen Yaşar Nuri Öztürk hocaya Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olur inşallah.

Seçimleri tamamladık, Cumhurbaşkanımız ve diğer seçilenler görevlerine başladı, yeni kabinemiz oluşturuldu, Bakanlarımız görevlerine başladılar, Bakan yardımcılarımızın da atamaları yapıldı, herkes görevinin başında. Tekrar hayırlı-uğurlu olsun. Umuyor ve bekliyoruz ki memleketimizin çözüm bekleyen sorunları için çözümler üretilir ve insanlarımızın refahı, mutluluğu, huzurlu yaşaması için yapılması gereken çalışmalar bir an evvel başlar, süratle yerine getirilir bizler de rahat ederiz. Bizler için, bizim insanımız için, bu vatan, bu millet için yapılacak her güzel işin, atılacak her türlü hizmet adımının arkasında ve destekçisi oluruz Haydi kolay gelsin.

Seçimlerden galibiyetle çıkanlar tamam. Birde kaybedenler var. Kaybedenler tarafında en büyük yük Cumhuriyet Halk Partisi ve Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun sırtına yüklendi diğerleri rahat. Oh ne ala memleket. Sanki seçimlerden önce ittifaklar yapılmadı, sözler verilmedi, birlikte çalışma yapılmadı, sadece KILIÇDAROĞLU kaybetti. Vurun kellesini gitsin. İnsaf be kardeşim. Seçimlerden bu güne kadar Televizyonlar, gazeteler, sosyal medya da yazanlar, yazarlar, çizerler, konuşanlar, anlatanlar herkes Cumhuriyet Halk Partisi ile yatıyor, KILIÇDAROĞLU ile kalkıyor. Sanki memleketin başka sorunu yok, işler-güçler hal yoluna girdi, Enflasyon düştü, pahalılık kalmadı, Türk parası uluslararası düzeyde değer kazanmaya devam ediyor, ülkedeki düzensiz sığınmacı sorunu büyümüyor, halledildi, akaryakıta her gün zam gelmiyor, çalışanların, emeklilerin ücret sorunları halledildi, deprem bölgesinde hiçbir sıkıntı yok, her şey güllük gülistanlık, hasat mevsimi geldi ürünler biçiliyor Çiftçilerimizin hiçbir sorunu yok, ürünlerini en üst düzeyden satabiliyor, yeni dönem için gerekli ihtiyaçlarını alabiliyor, hayvancılık dersen muhteşem, üretici harika, gençlerin hiçbir sorunu yok, işsizlik bitmek üzere vs. vs. daha neler neler. Bakın daha dün Çankaya Belediyesinde, temizlik, mutfak gibi hizmetler için işe alınacak 200 kişilik kadroya başvuran sayısı 4000 civarında. Başvuranların büyük çoğunluğu da ne yazık ki Üniversite mezunu. Bu gençler Üniversite bitirmiş temizlik işçisi olabilmek için sırada bekliyor. TUİK tarafından yapılan açıklamada Üniversite mezunu gençlerimizin iş bulma süresi 13.4 aydan, 13.9 aya çıkmış ve bu süre artmaya devam ediyormuş. Bu ve benzeri bütün işleri düzelttik tek sorun Cumhuriyet Halk Partisindeki değişim, genel başkanın değiştirilmesi mi kaldı. Bütün renkleri tamamladık tek eksik Fıstık yeşili öyle mi. Çözüm bekleyen hayati sorunlarımızı gündeme getirip, yol göstermek varken uğraştığınız işlere bi bakın Allah aşkına. Ülke yangın yeri gibi beyler, bayanlar. Frenleri boşalış kamyon gibi gidiyoruz. Eğer göremiyorsanız yazık sizlere. Görüyor da arkanızı dönüyor, dile getiremiyorsanız yazıklar olsun.

KILIÇDAROĞLU kadar taş düşsün başınıza emi.

Yerel köşe yazarlarımızdan Sayın Zafer ÇAM bir yazısında bakın neler söylemiş;

“Öküz öldü ortaklıklar bozuldu” tabiri güzel bir söz.

Bugün masanın ağır topları masanın temizlenme, silinme, süpürülme işini masanın sahibine bıraktılar.

Bugün mecliste gurup kurma telaşındılar.

CHP genel başkanı kaybeden oldu.

Seçimlerin kaybedeni Kılıçdaroğlu değil masanın tüm görülen görülmeyen ortaklarının hepsi kaybetti.

Bu seçimin tek mağlubunun faturası Kılıçdaroğlu’na kesilse de bence ortakların hepsi sandıkta kaldı……” diye devam eden eleştirel bir yazı. Haksız mı.

Seçimlerden önceki ortaklar neredeler. Niye kimse sorumluluk almıyor, suç varsa, eksiklikler varsa niye kimse bunları üstlenmiyor. Eğer başarılı olunsaydı herkes pay sahibiydi. Kaybedince sadece bir kişi. Yok öyle. Bu şekilde olmamalı. Herkes sorumluğunu bilmeli, üstlenmeli ve gereği neyse yerine getirmeli. Hemen kendi çıkarlarına hizmet etme yoluna gitmemeli. Bana göre, birçok kişiye göre Cumhuriyet Halk Partisi’nin sırtından haksız yere, hatalı işlem sonucu alınan vekillikle grup kurma telaşına girilmemeli diye düşünüyorum. İnsanda biraz insaf, biraz vicdan eh birazda yüz olmalı. Yorgan yüzü değil. Hani insanda olan ve kızaran yüz var ya ondan.

Sayın KILIÇDAROĞLU eleştirilebilir, eleştirilmelidir de. Seçim sonuçları ile ilgili kişisel yada uygulama hataları, yanlışlıklar bütün yönleri ile ele alınarak masaya yatırılmalı

( ittifak masasına değil, oradaki bazılarının başka işleri var. Hele şu gurup kurma işini neyim bi bitirsinler yerlerine yerleşsinler, rahata ersinler.) değerlendirilmeli sorunlar ve sorumlular tespit edilmeli ve kamuoyu ile paylaşılmalı. Daha sonrada İl ve İlçe teşkilatları da dahil edilerek gerekli değişimler yapılmalı, yeni bir tüzük hazırlanıp yeni yüzler, yeni beyinler, yeni güçler ile çalışmaya başlanılmalı.

Sayın KILIÇDAROĞLU da değişebilir, değiştirilebilir. Orası kimsenin tapulu mülkü değil, babasından miras kalmadı. Bu partiden kimler geldi, kimler geçti. Cumhuriyet Halk Partisi adı gibi Cumhuriyeti kuran parti, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında kendisini yenileyerek daha güçlü bir şekilde yerel seçimlere hazırlanacak, halkın umudu olmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmamalı. Zaten Sayın KILIÇDAROĞLU ’da değişimin, yenilenmenin önünü açacağını, engel olmayacağını beyan etti. Ama bunu yaparken kıyım yapmamalı, haksızlık, insafsızlık yapılmamalı. Kişilerin emeklerine saygı duyulmalı, nankörlük yapılmamalı. Hatta ve hatta utanmazlık hiç yapılmamalı. Sayın KILIÇDAROĞLU hiç kimsenin, hiçbir siyasetçinin başaramayacağı işleri başardı, tespitleri yaptı, önerileri, çözüm yollarını sundu, bütün sıkıntılara rağmen yılmadan, yıkılmadan koşturdu, olmadı. Bunları yaparken hataları olmadı mı. Tabi ki oldu. Kişisel olarak bir çok şeyi yaparken, hata yaparken etrafındakiler ne yapıyordu, onlar tatilde miydiler ki eksikleri hataları yapılmadan görmediler, engel olmadılar, yada yol göstermediler. Birazda buradan bakmak lazım.

Cumhuriyet Halk Partisinin değerli yöneticileri, kadroları, teşkilatları, üyeleri kısacası tüm Cumhuriyet Halk Partililer. El ele verin, kol kola girin, omuz omuza güç birliği, gönül birliği yapın. Aranıza nifak tohumları ekilmesine fırsat vermeden önce bir aynaya bakın, herkes kendi eksikliklerini yanlışlıklarını bi görsün. Dışarıdaki boş tenekelere kulak asmayın, boş tenekenin sesi çok çıkar, hele hele Trollere hiç fırsat vermeyin. Kol kırılır yen içinde kalır misali, bizler kendi sorunlarımızı kendimiz çözebilme yetisine sahip insanlarız, başkasına gerek yok. Kırmadan, dökmeden, dağılıp çözülmeden en güzelini yaparız.

Girişte yazdım tekrar etmek istiyorum.

“YENİLERİNİ ALMADAN ESKİ PABUÇLARINI ATANLAR ÇIPLAK AYAKLA KALIR”.

Akıllı, insaflı olun.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Sayın KILIÇDAROĞLU ile vakit geçiren Basın-Yayın camiamızın değerli!! mensupları sizlerde aynaya bakıp Vatandaşımızın ciddi sorunlarını dile getirme yönünde bir çaba içerisinde olursanız daha faydalı iş yapmış olursunuz. Boş tenekeler mi. Onlar tıngırdamaya devam edebilir.

Galın sağlıcakla.

Gürsel SEÇİLMİŞ
Gürsel SEÇİLMİŞgurselsecilmis@kirsehiranadoluhaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.