METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI « Kırşehir Anadolu Haber

METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 23 Kasım 2023 - 18:38 'de eklendi ve 66 views kez görüntülendi.

Çağın getirdikleri çerçevesinde nesillerin yetişmesi, gelişmesi ve ileriye doğru yol almasında eğitimin büyük bir önemi vardır. Bilgi birikimi yüksek, çağdaş, aydın bir toplumun oluşması için de eğitimin kıymetli emekçileri öğretmenlerin ise bu noktada önemli bir rolü vardır. 24 Kasım, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, değerli ve kutsal olan bu mesleği icra eden tüm öğretmenlerimizi her yıl andığımız ve kutladığımız gündür.

Her biri ayrı ayrı birikimlerle ortaya koyacağı katkılar bağlamında; donanımı ve nitelikleri yüksek bireylerin yetişmesi, topluma kazandırılması için bilimsel bilgiyi önceleyerek mesleğini en iyi şekilde icra eden öğretmenlerimizin verimli ve kaliteli eğitimin ortaya konulmasındaki çaba ve fedakarlıkları yadsınamayacak bir gerçektir.

Bugün eğitim alanında alınan kararlar ve uygulanan eğitim politikaları ile sağlam zeminlere oturtulmayan günü geçmiş, başarısız düzenlemelerle maalesef ki baştan aşağıya çöküş içinde olan bir eğitim sistemi ve hiçbir zaman sürekliliği bulunmayan, nesilleri daha da geriye götüren eğitim çalışmalarıyla karşı karşıyayız.

Oysa ki; bir toplumun modern, aydın ve çağdaş bir geleceğe doğru ilerlemesi ve gelişim göstermesinde aldığı eğitimlerle donanımı ve bilgi birikimi yüksek yeni kuşaklara ihtiyaç olduğuna ve bir ülkenin önünü açan, ışık tutan genç kuşakların varlığının içinde yaşanılan toplum için son derece önemli olduğuna her defasında vurgu yapan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, her fırsatta eğitimin önemine işaret etmiştir.

Bu düşüncelerle; sürekli değişen, gelişen dünyada bilimsel bilgiden ve bilimsel gerçeklikten kopmadan farkındalığı yüksek bir toplum yaratmak adına eğitim emekçilerimiz tarafından eğitimin her alanında teknolojiye açık, değerli ve yüksek katkılar sunan, modern ve kaliteli eğitim çalışmalarının her daim gerçekleştirileceğine inanıyor, çağın hızla ilerlemesiyle birlikte yeni gelişmeler çerçevesinde topluma ışık saçacak olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Dr. Metin İLHAN
CHP Kırşehir Milletvekili

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.